В боротьбі з пияцтвом

0

undefined

В боротьбі з пияцтвом існує два напрями: це пропаганда тверезості та пропаганда «культурного пиття».

Пропаганда тверезості велася та ведеться найсвітлішими умами минулого та сучасності і говорить нам про те, що етиловий спирт — це отрута і вживати його у якості харчового продукту ні в якому разі не можна. Тверезість — це природній стан здорової людини, а від алкоголю затуманюється розум, і людина буквально тупіє. За тривалого вживання людина втрачає розумовий потенціал безповоротно за рахунок руйнування тканин головного мозку. Алкоголь є сильним розчинником і він руйнує всі живі тканини людського організму. Борці за тверезіть знають, якої шкоди здоров’ю наносить вживання алкоголю, і поширюють ці знання, щоб більше людей назавжди відмовлялись від цієї отрути.

Пропаганда ж «культурного пиття» підтримується виробниками спиртних напоїв, а також самими споживачами алкоголю, які воліють свою хворобливу залежність прикривати за словами «ми культурно п’ємо». Ця пропаганда, як і перша, засуджує алкоголізм, але натомість закликає «пити культурно». Тобто випивати міцніші напої по святах; пити пиво з друзями після роботи, на футболі чи на природі; випивати чарку горілки «для гарного апетиту»; дарувати дорогий коньяк; пити хороше вино і так далі, всім зрозуміло, про що йде мова, і, на перший погляд, у цих словах немає нічого поганого.

Але, по-перше, алкоголь шкідливий у будь-яких дозах. Чим менша доза, тим менша шкода, але вона завжди є, і кожного разу, коли ви випиваєте чарку горілки, чи кружку пива, чи бокал червоного вина, кожного разу ви назавжди позбуваєтесь тисяч клітин головного мозку, у вас відмирають тисячі мікрокапілярів, які закупорюються склеєними аклоголем кров’яними тільцями, і кожного разу збільшується імовірність того, що дитина, яку ви зачнете, народиться без ніг, із «заячою губою», чи з синдромом Дауна.

А по-друге, на кого спрямована ця пропаганда? Кого вони закликають «пити культурно»? Алкоголіків, які після першої ж склянки алкогольного зілля втрачають усяку культуру і виявляють свою алкоголічну природу? Колись вони всі починали з того, що «пили культурно», але зараз вони можуть або пити, або не пити. «Культурно пити» п’яниця вже не може. Чи, можливо, ці борці за «культурне пиття» закликають «пити культурно» тих, хто і так «культурно п’є»? Немає сенсу, вони ж не стануть від того пити ще «культурніше». А спрямована вона на тверезих людей, які не п’ють взагалі. Саме їх закликають випити з колективом, підняти тост за здоров’я, зняти стрес, насолодитись букетом, випити по келиху з друзями. Ця пропаганда спрямована на дітей та молодь, які б інакше нізащо не скуштували цієї отрути. Але їм кажуть: «Випий культурно, підтримай компанію, це ж весело. Але тільки культурно, знай міру!».

Отже, для чого служить теорія «культурного пиття» — для споювання тверезих людей і для прикриття алкогольного терору за ширмою псевдокультури пиття. Пам’ятайте, принципово твереза людина не стане алкоголіком. Алкоголіками стають тільки ті, хто «культурно п’ють».

За матеріалами лекцій проф. В.Г.Жданова

http://perunova-sotnia.org/forum/viewthread.php?thread_id=5

Поделиться в соц. сетях

Оставить комментарий или два