КНДР готова до ‘священної війни’

0

Дата: 24-12-2010 | Автор: maxim | Размещено: Новости

Північна Корея готова до «священної війни за справедливість» із використанням ядерної зброї, заявив міністр збройних сил КНДР.

Навчання неподалік демілітаризованої зони на кордоні між Кореями називають найбільш широкомасштабними цього року.

Кім Йонг Чхун сказав, що військові навчання, які проводить Південна Корея біля кордону з Північною, є підготовкою до війни з Північчю.

Ті навчання — одні з найбільших в історії Південної Кореї, з використанням танків, гелікоптерів та винищувачів.

  Читати про південнокорейські навчання в прикордонній зоні

Напруга між двома країнами посилилася, відколи КНДР обстріляла острів Йонпхендо 23 листопада, внаслідок чого загинуло четверо громадян Південної Кореї.

Президент Південної Кореї Лі Мен Бак пообіцяв негайну відповідь на будь-яку майбутню атаку з боку Півночі.

«Ми були терплячі, бо думали, що терпець може підтримувати мир на цій землі, але це не той випадок», — цитує слова президента сеульська агенція новин Йонхап.

Армія Південної Кореї визнає, що проводить навчання біля кордону з Північчю, аби продемонструвати свою військову потугу. Хоч Південна Корея провела цього року 47 військових навчань, ці стали найбільшими навчаннями на суші з застосуванням бойових зарядів у зимовий час.

Колишній кореспондент Бі-Бі-Сі в Сеулі Джон Садворт каже, що попри те, що обидві сторони вдаються до бойової риторики, до цього не варто ставитися надто серйозно.

Проте словесні перепалки означають, що кожна сторона бореться зі спокусою перейти до реальних дій, і є побоювання, що якщо війна слів триватиме, вони зрештою будуть змушені перейти на інший рівень конфлікту, додає він.

Китай і Росія закликали Південь зменшити напругу зі своїм північним сусідом. Американські посадовці також неофіційно висловлюють стурбованість новою, більш агресивною позицією Сеула.

Південна Корея та США раніше вже провели широкомасштабні військові навчання після того, як 26 березня цього року було потоплено південнокорейський бойовий корабель, за висновками слідчих, торпедою з Півночі. На ньому загинуло 46 південнокорейських моряків.

 Читати про потоплення судна

Спроби повернути корейське питання за стіл переговорів провалилися. Китай і КНДР кажуть, що час повернутися до шестисторонніх переговорів щодо ядерної програми Північної Кореї. Проте США, Південна Корея та Японія сказали, що не мають наміру повертатися до таких переговорів, під час яких раніше пропонувалася винагорода для КНДР, якщо та відмовиться від розробки ядерної зброї.

КНДР покинула шестисторонні переговори в квітні 2009 року й вислала з країни ядерних інспекторів ООН.

http://www.bbc.co.uk

Поделиться в соц. сетях

Оставить комментарий или два