Януковича завізували

0

Дата: 26-11-2010 | Автор: maxim | Размещено: Власть и политика , Лица

Президент Віктор Янукович постав із першим екзаменом перед європейською верхівкою. 22 листопада в Брюсселі відбувся щорічний саміт Україна-ЄС — головна подія року в сфері євроінтеграції.

Про вагу цієї події на найвищому рівні свідчили активні підготовчі заходи.

У п’ятницю напередодні зустрічі Віктор Янукович в Києві дав закриту прес-конференцію для трьох західних інформагенцій — Аssociated Press, Рейтерс та Франс прес. При чому адміністрація президента приховала цю зустріч від інших — зокрема, не змогла акредитуватися на брифінг журналістка німецького агентства DPA, якій повідомили, що на Банковій нічого не планується.

Передчуваючи спроби Європи атакувати його питаннями про утиски свободи слова, Янукович виклав свою аргументацію перед західними медіа, яку потім повторював і на саміті в Брюсселі.

«Всі телевізійні програми які працювали в Україні, так і працюють. Що, хтось не пускає опозицію в ефір? Нічого не змінилося. Ви чули, щоб я комусь казав: «Не критикуйте президента»? Ви такого не почуєте», — заявив Янукович.

Нагнітання пристрастей Янукович пояснив традиційно — це українська опозиція використовує тему свободи преси для його дискредитації. «Але це теж нормальний процес. Я не збираюся кидатися на опозицію з палицею», — заспокоїв він.

Водночас сам виклад відповідей Януковича західним агентствам вийшов у стрічках новин із красномовною ремаркою: «В останній момент перед інтерв’ю помічники Януковича заявили, що вони не дозволять закордонним агентствам зробити свої фото та відео під час зустрічі. За їх словами, журналісти можуть використовувати тільки матеріали, зняті адміністрацією президента».

«Демократ» з берегів Дніпра

Напередодні Янукович відправив силових міністрів у Європу, щоби рятувати репутацію влади. Так, Брюссель відвідав глава СБУ Валерій Хорошковський — на сьогоднішній день найбільш одіозний українських керівник в очах єврочиновників.

Крім того, Янукович відрядив до Нідерландів міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова, щоб переконати цю євроскептичну країну в здатності міліції боротися із нелегалами. На останньому етапі Гаага стала чи не головним опонентом надання Україні Плану дій безвізового режиму. Цей документ мав стати головним трофеєм, що Янукович привезе до України.

Свої лобістські зусилля напередодні вояжу Януковича в Брюссель сконцентрувала і Юлія Тимошенко. Напередодні саміту, в п’ятницю, з різкою заявою виступила Асамблея Європейської народної партії, яка поступово перетворюється на фан-клуб Тимошенко.

«Президент Віктор Янукович та український уряд знову провалили вирішальний тест на демократію. Ми засуджуємо все більш авторитарні тенденції та політику в Україні», — ідеться у повідомленні ЄНП за наслідками місцевих виборів.

У свою чергу, Янукович намагався нав’язати свою гру європейцям. Партія регіонів спробувала нейтралізувати лобізм Тимошенко за допомогою європейських соціалістів, з якими Партія регіонів уклала угоду про співпрацю. В підсумку європейські ліві заблокували в Європарламенті критичну резолюцію про ситуацію в Україні.

Крім того, Янукович взявся особисто зачарувати європейських правих. Джерела в Брюсселі досі з завзяттям переповідають історію, як Янукович на початку жовтня повертався з Парижа до Києва, і в літаку йому закортіло подзвонити спікеру Європарламенту, одному з лідерів консерваторів Єжи Бузеку.

За словами джерел, дзвінок Януковича з борту авіалайнера відбувався через супутниковий телефон і тривав годину. Враховуючи високу вартість супутникового зв’язку, європейці були шоковані таким побутовим марнотратством. Адже сьогодні вони змушені рятувати від кризи ціле сузір’я країн ЄС, починаючи від Ірландії та закінчуючи Грецією, і при цьому ще виділяти кошти Україні через кредити МВФ.

При чому самі єврочиновники виділяються своєю скромністю. На самміт Україна-ЄС, організований у передмісті Брюсселя, один з ключових єврокомісарів Штефан Фюле прибув автомобілем «Шкода», на якому в Україні серед чиновників соромляться їздити навіть заступники міністрів.

На ганок замку Валь Дюшесс, який став резиденцією саміту, зустрічати Януковича вийшли перші посадові особи Євросоюзу — Герман Ван Ромпей і Жозе Мануель Баррозо. Кортеж зупинився біля сходів.

Першим з «Мерседесу», яким приїхав Янукович, вискочив… посол України при ЄС Костянтин Єлисеєв.

Він спритно оббіг автомобіль та зупинився біля дверей, щоб допомогти Януковичу вийти і зняти пальто. Європейські чиновники як заворожені дивилися на цю сцену — з такими почестями тут не обслуговують навіть бельгійського короля.

дивитись відео і прочитати далі можна тут

Поделиться в соц. сетях

Оставить комментарий или два