Дніпропетровщину бажають засіяти гречкою, хоч і не вигідно

0

Дата: 25-03-2011 | Автор: maxim | Размещено: Новости

 

У 2011 році в області планується посіяти 12 тис. га гречки, що в 4 рази більше, ніж у минулому році. Про це заявляють в управлінні преси та інформації Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Я не бачу ніяких реальних аргументів для того, щоб в області в 4 рази зросли посіви гречки. Потенційно таке можливо, але реально — ні» — говорить Родіон Рибчинський, керівник аналітичної служби інформаційно-аналітичного агентства «АПК-інформ», головний редактор журналу «Зберігання і переробка зерна».

Серед причин Родіон Рибчинський називає такі фактори, як подорожчання мінеральних добрив, непідготовлений грунт, і погодно-кліматичні умови нашого регіону, невідповідні для такої культури, як гречка. За словами Родіона Рибчинського, те, що гречка буде вирощуватися в Дніпропетровському регіоні, зовсім не означає, що вона залишиться в області і буде тут перероблятися, а потім піде в будинки виключно дніпропетровців.

Адже у нас не закриті області для торгівлі, гречку можуть переробляти і у нас, і в інших областях. Гречаний криза головред журналу «Зберігання і переробка зерна» пояснює не погодними умовами й посухою, а тим, що гречку стали менше сіяти.

«Починаючи з 2001 року, в силу того, що ця культура малорентабельна, а на її переробку потрібно багато витрат, її просто перестають сіяти. Якщо в 2008 році це було 310 тис. тонн, то в 2010 році — це вже 215 тис. тонн. Про ситуацію, що буде зменшення врожаю гречки, було зрозуміло з минулого року».

http://nash-rayon.dp.ua/

Поделиться в соц. сетях

Оставить комментарий или два