Енергоконцерни лякають німців енергетичним колапсом

0

Дата: 05-04-2011 | Автор: maxim | Размещено: Новости

Відколи у Німеччині відключені від мережі сім найстаріших атомних реакторів, подвоївся імпорт електроенергії із сусідніх Франції та Чехії. Іронія ситуації полягає у тому, що йдеться саме про енергію «мирного атома».

 

Донедавна у Німеччині був надлишок електроенергії, який експортувався передовсім до Нідерландів та Швейцарії. Відколи 17 березня за розпорядженням уряду були відключені від мережі найстаріші атомні реактори, країні довелося удвічі скоротити експорт електрики і вдвічі збільшити імпорт із сусідніх Франції та Чехії. Такі цифри у понеділок озвучила голова Федерального об’єднання підприємств сфери енергозабезпечення та водопостачання Гільдеґард Мюллер.

Є всі підстави вважати, що левова частка імпортної енергії походить з атомних електростанцій. Адже у Франції на АЕС припадає понад три чверті виробництва електроенергії, у Чехії – третина. Причому, не можна стверджувати, що імпортна енергія вироблена на атомних електростанціях, безпечніших за ті, які нині відключили у Німеччині. Французький уряд після аварії на японській станції «Фукусіма» теж оголосив про ретельну перевірку стандартів безпеки на своїх АЕС. Однак жоден реактор не відключили від мережі, на відміну Німеччини. Імпорт з Чехії ще більш парадоксальний. Адже на чеських АЕС працюють реактори радянського типу ВВЕР, які німці вважають вкрай ненадійними. Екологи Австрії і Німеччини вже багато років домагаються закриття АЕС Темелін, що розташована поблизу австрійсько-німецько-чеського кордону.

Енергетичний баланс під загрозою ?

АЕС Дамп`єр, Франція Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  АЕС Дамп`єр, Франція В уряді запевняють, що дефіциту електроенергії немає, а експорт і надалі переважає імпорт. Водночас, оптові ціни на Лейпцизькій енергетичній біржі зросли вже на 12 відсотків за останні три тижні. Тим часом енергетичні концерни, схоже, готуються до інформаційної війни з урядом, побоюючись остаточного відключення старих реакторів, які нині проходять позапланову перевірку. Член правління концерну RWE Фрітц Варенгольт в інтерв’ю газеті Die Welt застеріг від енергетичного колапсу на півдні Німеччини, якщо старі реактори остаточно виведуть з експлуатації. За словами Варенгольта, імпорт з Франції та Чехії нині ледь підтримує енергетичний баланс країни, але в разі зростання потреб виникне гострий дефіцит.

«Вже нині лінії електропередач, які ведуть з Франції і Чехії, завантажені під зав’язку», — стверджує Варенгольт. Він вказує на те, що покрити дефіцит електроенергії за рахунок відновлюваних джерел нині заважає брак інфраструктури. За підрахунками експертів, до 2020 року енергія сонця і вітру дасть Німеччині можливість відмовитися від атомної енергії. Однак це буде можливо лише в тому разі, якщо для її ефективного перерозподілу буде зведено до двохсот тисяч кілометрів нових ліній електропередач. На це потрібно, щонайменше, 13 мільярдів євро, підрахували в Аахенському бюро енергетики і технічного планування.

Для альтернативної енергетики потрібні сотні тисяч кілометрів нових мереж Bildunterschrift: Для альтернативної енергетики потрібні сотні тисяч кілометрів нових мереж

« Поспішати не можна »

Якщо атомній енергії негайно не буде знайдено альтернативу, то на півдні Німеччини можливі масові відключення електроенергії. «Аби уникнути повного «блекауту», можливо, доведеться вимикати світло у цілих містах або на окремих промислових підприємствах», — застерігає Фрітц Варенгольт з концерну RWE.

У Берліні у понеділок розпочала роботу скликана за ініціативою канцлера Анґели Меркель «Комісія з питань етики», в якій експерти і представники громадянського суспільства дискутуватимуть про те, що робити німцям з атомною енергетикою. Як заявив перед початком першого засідання голова комісії, колишній міністр охорони довкілля Клаус Тепфер, Німеччина може вже скоро відмовитися від «мирного атома». Однак для цього треба спершу гарантувати енергетичну безпеку держави, наголошує Тепфер.

 

Євген Тейзе/ afp, dpa, dapd
Редактор: Дмитро Каневський

http://www.dw-world.de

Поделиться в соц. сетях

Оставить комментарий или два