Звіт про 14 з’їзд Партії Зелених Європи

0

Дата: 05-04-2011 | Автор: maxim | Размещено: Проекты

На початку квітня в Будапешті відбувся 14 з’їзд Партії Зелених Європи.У роботі з’їзду взяла участь делегація від Партії Зелених України: Тетяна Кондратюк, Володимир Костерін, Віталій Кононов, Юрій Щербак, та Павло Хазан. Захід почався з виступу легендарного політика, співголови фракції зелених Європарламенту Даніела Кон-Бендіта, що різко розкритикував керівництво Угорщини через небезпечні тенденції утиснення прав і свобод громадян, а також замах на свободу слова в країні.

Пленарне засідання на тему ядерної енергетики а аварії на Фукусімі відкрила Ребекка Хармс, співголова фракції зелених Європарламенту, що відповідає у фракції за роботу з Україною.  Перший голова Партії Зелених України виступив на тему Чорнобильської катастрофи, а також виказав свою занепокоєність діями української влади у напрямку розвитку ядерної енергетики.

Після пленарного засідання Ребекка Хармс зустрілась з Володимиров Костеріним, що подякував зеленим у Європейському парламенті за велику увагу,  що приділяється Україні. В свою чергу, Р. Хармс повідомила про черговий запланований візит в Україну, та проведення конференції на тему Чорнобиля з фондом Генріха Белля.

Поява Віталія  Кононова на з’їзді викликала значну зацікавленість. Він зустрівся з керівниками зелених партій Європи, зокрема з лідерами зелених Мальти, Словенії, Швейцарії, Грузії, Арменії тощо.

Співголова  фракції зелених Європарламенту Ребекка Хармс, и зам голови Партії Зелених України Павло Хазан взяли участь в секції   GEF, присвяченій Чорнобильскій катастрофі, де був продемонстрований новий фільм про Чорнобиль з участю ліквідаторів та громадських діячів України.

Також обговорювались наслідки Чорнобильської катастрофи.   Ребекка Хармс розповіла, як вона дізналась про катастрофу, і як була на АЕС через рік після аварії. Також доповіла про роботу зелених в  сфері ядерної енергетики тоді, наприкінці 80-их років, і зараз.

Павло Хазан розповів про  проблеми саркофагу, про новий проект, який планується проводити в Чорнобилі, а також про необхідність аналізу кількості палива, що знаходиться зараз в 4му реакторі. Він зауважив, що новим проектом МАГАТЕ передусім намагається показати наступне:  у випадку встановлення конфайменту проблема Чорнобиля буде повністю вирішена. Але це, за словами Павла Хазана, зовсім не так.

Другого дня роботи з’їзду Павло Хазан виступив з заключною промовою та презентацією на пленарному засіданні на тему наслідків Чорнобильської катастрофи.

http://greenparty.ua/en/news/news_24538.html

Поделиться в соц. сетях

Оставить комментарий или два