Останнє попередження Комітету з дотримання Оргуської конвенції

1

Дата: 15-03-2011 | Автор: press-center | Размещено: Без рубрики

У грудні 2010 року Комітет із дотримання Оргуської конвенції так і не зміг підготувати свої висновки до Четвертої наради Сторін Конвенції, яка відбудеться у червні 2011 року, оскільки Україна не спромоглася вчасно надати Комітету звіт по прогресу впровадження Конвенції та нормативний документ у сфері участі громадськості у процесі прийняття рішень з питань, що стосується довкілля.

Нагадуємо, що у 2008 році на попередній Третій нараді Сторін Конвенції Україні було наполегливо рекомендовано щорічно, до наступної зустрічі, відповідно у листопаді 2008, 2009 та 2010 років, подавати Комітету звіти щодо прогресу держави на шляху імплементації Конвенції. Крім того, Третя нарада Сторін вказувала, що Україні необхідно прийняття відповідне національне законодавство, яке встановило би чіткі юридичні рамки забезпечення участі громадськості у процесі прийняття рішень з питань, що стосується довкілля. Представники уряду України вже понад два роки обіцяють представити Комітету проект такого нормативного акту, але, не зважаючи на багаторазові нагадування Секретаріату Конвенції, до сьогоднішнього дня так і не спромоглися.

11 січня 2011 року, Секретаріат Конвенції звернувся до відповідальних осіб Мінекоресурсів із останнім попередженням. У листі Секретаріату йдеться про те, що, якщо Україна до 11 лютого 2011 року не надасть відповідний звіт і проект, Комітет буде змушений робити свої висновки, базуючись на наявній інформації. А це означає, що він втретє констатуватиме неналежне виконання Україною своїх зобов’язань і буде рекомендувати Четвертій нараді Сторін застосувати щодо України міжнародні санкції, в тому числі, винести офіційне попередження уряду України.

За всю історію діяльності Комітету таке попередження застосовувалося лише один раз – щодо Туркменістану.  Таке рішення погіршить і без того не бездоганний імідж України на міжнародному рівні. Та чи задумується про це уряд України? Чи важливою для українського уряду є думка міжнародної спільноти? На разі зацікавлена громадськість із сумом може констатувати, що думка міжнародних інституцій найвищого рівня не цікавить уряд України.

http://www.greenparty.ua

Поделиться в соц. сетях

Комментарии: (1)

Дуже прикро, я пам’ятаю якою важливою була роль українських представників коли приймалися доповнення до Конвенції щодо ГМО. І взагалі, роль українських експертів у створенні Конвенції дуже значна. Ситуація, яка склалася ярко ілюструє не тільки байдужість влади до прав людини і стану довкілля, а й нехтування іміджем України на зовнішньополітичному рівні.

Оставить комментарий или два

*