УПЦ КП просить у Януковича рівності церков

1

Дата: 27-01-2011 | Автор: maxim | Размещено: Новости , Религия и вера

Позачерговий Архієрейський Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату звернувся із зверненням до української влади переглянути односторонню політику підтримки лише однієї церкви в Україні — УПЦ Московського патріархату.

Патріарх Філарет закликає президента Януковича до діалогу

Патріарх Філарет закликає президента Януковича до діалогу

Позачерговий архієрейський собор УПЦ КП постановив “висловити глибоке занепокоєння сучасним станом та перспективами розвитку в Україні державно-церковних відносин загалом та відносин між державою та Київським Патріархатом зокрема”.

Глибоке занепокоєння висловлюється через те, що керівництво України не проводить зустрічей із Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, які раніше були традиційними. З іншого боку відбувається «публічна демонстрація високопосадовими представниками держави прихильності лише до однієї з діючих в Україні конфесій, яка виявляється в тому числі у проведенні офіційних зустрічей лише з представниками цієї конфесії».

Церковне рейдерство

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (УПЦ КП) заявляв раніше про намагання реалізувати в Україні масштабний план з розвалу та знищення Київського Патріархату.

Причиною для занепокоєння собору УПЦ КП називає стрімке і систематичне зростання кількості фактів прямого і непрямого втручання представників влади у життя релігійних організацій Київського Патріархату.

Про це, зокрема, ідеться у листі Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату від 13 грудня 2010 р., заяві для ЗМІ Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета від 30 грудня 2010 р.

Перед Новим роком Патріарх Філарет Клацнути писав президентові, що
державні органи влади в Україні перереєстровують церкви і приходи УПЦ КП на користь УПЦ МП без відома прихожан.

У зв’язку з цим позачерговий Архієрейський собор УПЦ Київського Патріархату вкотре наполегливо закликає Президента України Віктора Януковича та інших представників влади до конструктивного діалогу.

“Ми переконані, що суперечливі питання взаємовідносин держави і конфесій краще вирішувати через прямий діалог сторін, проте подальша невмотивована відмова представників влади від такого діалогу змушуватиме нас шукати інших законних способів захисту прав і свобод вірних Київського Патріархату”.

Про широке розповсюдження «церковного рейдерства» в Україні Клацнути
заявляв в програмі Бі-Бі-Сі і один з лідерів УАПЦ Архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко).

Занепокоєння дисбалансом у ставленні української влади до УПЦ МПКлацнути  висловлював Бі-Бі-Сі і глава УГКЦ Кардинал Любомир Гузар.

Зміна законодавства може відновити протистояння

Собор постановив висловити від імені УПЦ Київського Патріархату незгоду як із пропонованими принциповими змінами до Закону, так і з поспішним способом їхнього прийняття без урахування думок конфесій.

Віктор Янукович відвідує служби лише УПЦ МП

Віктор Янукович відвідує служби лише УПЦ МП

Члени собору направили з цього приводу звернення до Президента, прем’єр-міністра Миколи Азарова, Верховної Ради України та голови парламенту Володимира Литвина.

На думку Собору УПЦ КП внесення до Закону принципових змін, особливо у порядку реєстрації релігійних організацій та набуття ними статусу юридичної особи, порушить хитке міжконфесійне порозуміння, відновити яке буде дуже складно:

«В Україні немає домінуючої конфесії, а три найбільших Церкви в нашій державі – Київський Патріархат, УПЦ (МП) та УГКЦ – історично знаходяться у непростих відносинах. Саме на базі діючого Закону шляхом спільних зусиль держави та Церков вдалося погасити гострі конфлікти і силове протистояння, якими були позначені міжконфесійні відносини у першій половині 1990-х років. Проте конфлікти залишаються остаточно нерозв’язаними, а тому будь-яка принципова зміна у законодавстві, зокрема зміна критеріїв реєстрації та набуття статусу юридичної особи, неминуче приведе до відновлення силових конфліктів».

Позачерговий Архієрейський собор Української православної церкви Київського Патріархату закликав керівництво України дотримуватися реальної рівності конфесій:

“Архієрейський собор підносить свої молитви до Бога з проханням примножити мудрість керівників Української держави, щоби вони діяли згідно із Законом Божим, справедливо та у відповідності до законів України виявляли не на словах, а на ділі рівне ставлення до всіх конфесій».

Десятинна церква існувала до появи Москви

Крім того, позачерговий Архієрейський собор УПЦ КП висловив категоричну незгоду з пропозиціями будівництва на місці Десятинної церкви у Києві лише музею або музейного комплексу з храмом Московського Патріархату.

“Київський Патріархат виступає за відтворення (реконструкцію) Десятинного храму для звершення в ньому богослужіння (з можливим розміщенням у цокольній частині музейної експозиції).

У зв’язку з цим у липні 2004 р. учасниками Помісного Собору на чолі з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом на місці Десятинної церкви було встановлено і освячено хрест на відзнаку початку відновлення цього першого кам’яного київського храму.

Десятинний храм був побудований за півтора століття до першої літописної згадки про поселення під назвою Москва, тому Московський Патріархат не має історичних підстав претендувати на київську святиню та своїми претензіями розпалювати релігійне протистояння навколо неї”, — сказано у постанові.

http://www.bbc.co.uk

Поделиться в соц. сетях

Комментарии: (1)

Истинная церковь у нас одна — Украинская Православная Церковь (МП), остально все — секты и раскольники, которые слишком пораспустились при Ющенко.

Оставить комментарий или два