Павло Хазан: «Для всіх цивілізованих країн Європи сьогодні смертна кара є недопустимою».

3

Дата: 28-02-2011 | Автор: press-center | Размещено: Керівництво ДОО ПЗУ

Як повідомляє Українська правда , у Верховній Раді зареєстрований законопроект щодо впровадження смертної кари як виду покарання.Відповідні зміни до Кримінального кодексу зареєстрували комуністи Петро Симоненко, Валерій Бевз та Ігор Алексєєв.

«Для всіх цивілізованих країн Європи сьогодні смертна кара є недопустимою. Відсутність смертної кари – обов’язкова умова для перебування держави в Раді Європи. У 2000 році Партія Зелених України ініціювала рішення Верховної Ради про скасування смертної кари в нашій державі. Ми вважаємо, що це одне із важливих досягнень зелених впродовж роботи в  Українському парламенті » – зазначив  голова ДОО ПЗУ Павло Хазан.

Конституційний суд України, визнавши у своєму рішенні (29.11.1999) неконституційним існуванням смертельної кари як виду покарання в Кримінальному кодексі України, відмітив, що «смертна кара як вид покарання суперечить також статті 28 Конституції України». Згідно цієї статті, кожен має право на повагу до його гідності, ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам.

Крім цього, Україна має міжнародні зобов’язання, приєднавшись до Другого Факультативного протоколу Міжнародного пакту про громадянські та політичні права. На думку Павла Хазана,  заяви політиків, які суперечать ратифікованим в Україні міжнародним документам, суттєво погіршують імідж України на міжнародній арені.

Поделиться в соц. сетях

Комментарии: (3)

Интересно мнение посетителей – Вы за вместную казнь или против?

Против.
Это ответ жестокостью на жестокость.

А пожизненно кормить преступников за счет законопослешных граждан и родственников тех, кто они них пострадал – это справедливо?

Оставить комментарий или два

*