Громадскістю Харківщини обговорено впровадження видобування нетрадиційного газу на території області

0

Дата: 21-12-2012 | Автор: press-centre | Размещено: Новости

Днями у приміщенні Харківського національного університету ім. Каразіна відбулось позачергове засідання Громадської ради при Держуправлінні ОНПС в Харківській області.

Учасниками засідання стали директор та представники Департаменту охорони праці та навколишнього природного середовища компанії «Shell», керівництво та фахівці Держуправління ОНПС в Харківській області, голова та члени Громадської ради, представникиуправління паливно-енергетичного комплексу обласної державної адміністрації, Харківського Національного університету ім. В.Н. Каразіна, провідні науковці, представники засобів масової інформації та інші. Всього понад 40 осіб.

Громадську Раду при Держуправлінні ОНПС в Харківській області створено на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 р. № 996, яка є постійно діючим консультативно-дорадчим органом. До повноважень Ради входить залучення громадян до участі в управлінні державними справами, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади, сприяння підвищенню якості підготовки рішень з важливих питань державного і суспільного життя з урахуванням громадської думки тощо.

У ході засідання начальник Держуправління ОНПС в Харківській області Роман Квартенко зазначив, що в умовах посиленої зацікавленості громадськості Громадська рада повинна фахово розглянути питання видобування нетрадиційного газу на території Харківської області, і саме з залученням широкого кола громадськості. «Статтею 51 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» передбачено, що всі проекти господарської та інших видів діяльності обов’язково повинні мати розділ оцінки її впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я людей. Не є винятком в даному випадку і розробка родовищ нетрадиційного газу», — зауважив Роман Квартенко.

«Українське законодавство у сфері охорони довкілля досить жорстке. Складність, полягає швидше в отриманні величезної кількості дозвільних документів, які повинна отримати компанія», — зазначила директор Департаменту охорони праці та навколишнього середовища компанії «Shell» Бобровицька Тетяна.

У результаті зустрічі було вирішено проводити подібні засідання систематично з залученням якомога більшого кола вітчизняних науковців у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Довідка

«Shell» — це нідерландсько-британська група енергетичних та нафтохімічних компаній. В Україні «Shell» веде діяльність занапрямами розвідки і видобутку вуглеводнів, постачань природного газу, маркетингу паливно-мастильних матеріалів та експлуатації мережі АЗС. В українських компаніях «Shell» працює близько 2 тис. чоловік.
25 жовтня 2012 року, у присутності Президента України Віктора Федоровича Януковича, Міністра екології та природних ресурсів України Єдуарда Анатолійовича Ставицького та керівника компанії «Shell» в Україні Грехема Тайлі було розпочато на територіїПервомайського району Харківської області буріння першої свердловини»Біляївська-400″. Заплановані терміни буріння першої пошукової свердловини — 5-6 місяців. Проектна глибина буріння — 5250 м. Для буріння використовується буровий верстат міжнародного бурового підрядника «Saipem». Очікується, що запаси розвідувати газу становлять 7 млрд куб.м газу.

 

http://www.menr.gov.ua/content/article/11757

Поделиться в соц. сетях

Оставить комментарий или два