Янукович не зміг відповісти на запитання пенсіонерки, як їй прожити на 20 грн на місяць

0

Дата: 24-03-2011 | Автор: maxim | Размещено: Власть и политика

Президент України Віктор Янукович не відповів по суті на запитання пенсіонерки, яка намагалася з’ясувати, як їй прожити на 20 гривень на місяць. Під час проекту «Відверта розмова» кореспондент озвучила запитання, яке надійшло на гарячу лінію «Укртелекому»: «Пенсіонерка з Єнакієвого Антоніна Миколаївна Рушкова запитує, як прожити, якщо пенсія 800 гривень, а комунальні послуги – 780 гривень?»

Натомість Янукович зазначив, що ціни на житлово-комунальні послуги «у перспективі мають бути однакові для всіх громадян».

«Я звертаюся до голів облдержадміністрацій, до міністра житлово-комунального господарства, до прем’єр-міністра з завданням: будь ласка, ще раз повторюю, щоб найближчим часом ви запропонували систему, щоб ціноутворення у державі було єдиним», — сказав він.

«Те, що 20 років ми знущалися над людьми і віддавали це на відкуп місцевим органам влади, це означає, що ми знімали з себе відповідальність і зіштовхували місцеву владу з людьми. Це треба визнати. А місцева влада не має можливостей для вирішення цього питання – ні фінансових, ні повноважень», — додав Янукович.

Він наголосив, що «найближчим часом треба вирівняти тарифи на воду, газ, житлово-комунальні послуги, щоб вони були єдиними».

Як відомо, 20 січня Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) переглянула тарифи ВАТ «Київводоканал» і ще 38 комунальних водопостачальних компаній, що відпускають воду для побутових абонентів. Зокрема, з 1 лютого тариф «Київводоканалу» на холодне водопостачання зросте на 11% до 1,41 грн (без ПДВ), тариф на водовідведення зросте на 9,6% до 1,09 грн з ПДВ.

Комісія також переглянула тарифи ще 38 міськводоканалів, які раніше були ліцензіатами Міністерства житлово-комунального господарства. Зокрема, затверджено тарифи водоканалів Харкова, Львова, Одеси, Хмельницького й інших міст.

13 січня НКРЕ підвищила тарифи для населення, яке щомісяця споживає більше ніж 150 кВт-год електроенергії (без електроплит і/або електроопалення), а також понад 250 кВт-год (з електроплитами й/або електроопаленням) на 30% з 1 лютого 2011 року. Відповідне рішення комісія ухвалила на засіданні 13 січня.

Комісія переглянула тарифи для населення з метою їх поступового приведення до економічно обґрунтованого рівня, а також обмеження практики перехресного субсидування побутових абонентів за рахунок промислових та інших категорій споживачів.

З 1 серпня 2010 року на 50% збільшено відпускні ціни на природний газ для населення і ціну газу для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалювання і гаряче водопостачання населення.

http://holosua.com

Поделиться в соц. сетях

Оставить комментарий или два